رفتن به بالا
  • شنبه - ۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۱
  • کد خبر : ۶۸۳۶
  • مشاهده :  556 بازدید
  • چاپ خبر : آفت واگرایی مانع توسعه در استان می‌شود

آفت واگرایی مانع توسعه در استان می‌شود

استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل در حوزه نیروی انسانی، ظرفیت بالایی دارد و آنچه مانع توسعه و پیشرفت شده، آفت واگرایی و مطالبه‌گری غیر منطقی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در نشست با جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل اظهار کرد: جهت کاهش واگرایی در استان، باید با تلاش […]

استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل در حوزه نیروی انسانی، ظرفیت بالایی دارد و آنچه مانع توسعه و پیشرفت شده، آفت واگرایی و مطالبه‌گری غیر منطقی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در نشست با جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل اظهار کرد: جهت کاهش واگرایی در استان، باید با تلاش و همدلی، از اندیشه‌ها و نظرات نخبگان بهره‌مند شویم چرا که نخبگان، به عنوان بزرگان و رهبران فکری جامعه، می‌توانند در حل مشکلات عمیق و رشد و توسعه متوازن استان، تاثیرگذار باشند.

وی افزود: نیروی انسانی متخصص، ماهر و جوان، سرمایه هر مملکت به شمار می‌رود و خوشبختانه، اردبیل از این ظرفیت بالقوه، برخوردار است و باید با هدف توسعه و عزت استان، راهکارهای مناسب را برای بهره‌مندی از ظرفیت‌ها پیدا کنیم.

استاندار اردبیل به ضرورت برگزاری جلسات هم‌اندیشی با نخبگان در راستای برطرف کردن بخشی از  گرفتاری‌ها و دردهای مردم اشاره کرد و ادامه داد: در جامعه، دو فاکتور مهم می‌تواند در معیشت و زندگی مردم اثرگذار باشد که یکی کشف حقیقت و کاستن از رنج و درد انسان‌ها و دیگری موضوعی است که به فلسفه زندگی انسان‌ها معنی و ارزش می‌بخشد.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود با بیان این که در گذشته از بعضی فرصت‌های پیش آمده، به نحو احسن استفاده نشده تصریح نمود: شاخص‌های اقتصادی اردبیل نسبت به سایر استان‌ها مناسب نیست که البته در سایر حوزه‌ها نیز شاخص‌ها ضعیف هستند و باید در آینده، این خلاءها پر شوند.

عاملی با اشاره به این که در استان‌های پیشرو، یک درصد درآمدهای اقتصادی به توسعه جاده‌ها و مسائل عمرانی تخصیص می‌یابد اظهار کرد: در استان اردبیل نیز  می‌توان با تفاهم و همدلی،  آفت واگرایی

اخبار مرتبط


تبلیغات