رفتن به بالا
  • شنبه - ۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
  • کد خبر : ۶۸۲۴
  • مشاهده :  57 بازدید
  • چاپ خبر : سالانه ۲۰ هزار واحد مسکونی در استان اردبیل احداث می شود

سالانه ۲۰ هزار واحد مسکونی در استان اردبیل احداث می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت:در قالب طرح جهش تولید مسکن، سالانه ۲۰ هزار واحد مسکونی در این استان احداث می‌شود. محبوب حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سهمیه استان اردبیل در طرح جهش تولید مسکن ۸۰ هزار واحد است که  در سال اول قرار است ۲۰ هزار واحد  و تا […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت:در قالب طرح جهش تولید مسکن، سالانه ۲۰ هزار واحد مسکونی در این استان احداث می‌شود.

محبوب حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سهمیه استان اردبیل در طرح جهش تولید مسکن ۸۰ هزار واحد است که  در سال اول قرار است ۲۰ هزار واحد  و تا چهار سال آینده ۸۰ هزار واحد مسکونی احداث شود.

وی اضافه کرد: در سفر رئیس جمهوری به استان اردبیل ۴ هزار واحد مسکونی در قالب طرح جهش تولید کلنگ زنی شد که ۲ هزار و ۸۰۰ واحد آن مربوط به شهرستان اردبیل در شهرک‌های اندیشه، نیایش و الهیه  می‌باشد.

حیدری فرآیند تولید مسکن را مناسب و مطلوب ارزیابی کرد و گفت: قرار شد کمبود زمین با الحاق مناطقی به شهرهای جدید انجام شود و در کنار آن پرداخت تسهیلات تا ۴۰۰ میلیون تومان نیز پیش‌بینی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اضافه کرد: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر نیز یک‌هزار و ۲۰۰ واحد مسکن احداث خواهد شد که برای احداث آنها ۸۶ هزار متر مربع زمین در نظر گرفته شده است.

حیدری  احداث بزرگراه به طول ۳۰۰ کیلومتر در استان اردبیل را یادآور شد و گفت: جاده اردبیل – سرچم، اردبیل – مشگین‌شهر، رضی- امیرکندی – گرمی، گرمی به بیله‌سوار، پارس‌آباد به مشگین‌شهر از جمله طرح‌های اولویت‌دار بزرگراهی در استان اردبیل است.

سالانه ۲۰ هزار واحد مسکونی در استان اردبیل احداث می شود

وی افزود: احداث بزرگراه اردبیل- آستارا، اردبیل- سرچم ، اردبیل- مشگین شهر، اردبیل- گرمی، نیر-سراب و سربند- مشگین شهر از جمله پروژه‌هایی است که اجرا و تکمیل آنها نیازمند اعتبار است و پیش‌بینی شده  هر سال در این استان ۶۰ کیلومتر و تا پنج سال آینده در مجموع ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه با هدف ایمن سازی راه‌های اصلی احداث شود.

وی گفت: با آغاز طرح‌های مختلف و ۲۰ برابر شدن اعتبارات تخصیصی بویژه اختصاص ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسعه بزرگراه‌ها در این استان محقق خواهد شد.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

 

اخبار مرتبط


تبلیغات