رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹
  • کد خبر : ۶۱۷۰
  • مشاهده :  215 بازدید
  • چاپ خبر : نعمتی برنده جایزه روز جهانی زن از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک شد

نعمتی برنده جایزه روز جهانی زن از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک شد

کمیته بین‌المللی پارالمپیک در گزارشی از دو زن و یک فدراسیون جهانی کوشا در راستای برابری جنسیتی تمجید کرد که در آن نام زهرا نعمتی نیز به چشم می‌خورد. به گزارش ایرنا، در روزی که جهان یکصدا فریاد برابری جنسیتی سر می‌دهند، کمیته بین المللی پارالمپیک سه پیشتاز برجسته را که با صدای خود جوایز […]

کمیته بین‌المللی پارالمپیک در گزارشی از دو زن و یک فدراسیون جهانی کوشا در راستای برابری جنسیتی تمجید کرد که در آن نام زهرا نعمتی نیز به چشم می‌خورد.

به گزارش ایرنا، در روزی که جهان یکصدا فریاد برابری جنسیتی سر می‌دهند، کمیته بین المللی پارالمپیک سه پیشتاز برجسته را که با صدای خود جوایز روز پاسداشت زن را از آن خود کردند، ارج می‌نهد.

این روز که با هشتم مارس(۱۸ اسفندماه) روز جهانی زن همزمان شده است، اساسا زنانی را که در جنبش پارالمپیک ایده آل‌های پارالمپیک را سرمشق خود قرار داده و الگوهایی درخشان هستند، مورد تجلیل و تقدیر قرار می‌دهد.

در ادامه این گزارش کمیته بین المللی پارالمپیک با نام بردن از «زهرا نعمتی» ملی‌پوش پاراکمان ایران به عنوان یکی از سه زن برگزیده، نوشت: نخستین مدال آور طلای ایران در پارالمپیک و المپیک از سکویی که در اختیار دارد، در زادگاهش برای تبدیل شدن به فعالی در حوزه زنان و افراد معلول استفاده کرده است. نعمتی پس از تاریخ سازی در پرالمپیک ۲۰۱۲ لندن، برای نمایش دادن دستاوردهایی که زنان معلول قادر به فتح آن هستند، پیشتاز بوده است.

نعمتی همچنین در کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت سازمان ملل متحد شرکت کرده است

اخبار مرتبط


تبلیغات