رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • کد خبر : ۴۰۵۳
  • مشاهده :  308 بازدید
  • چاپ خبر : قهرمانى ایران در جام جهانى ٢٠١٧ تکواندو

قهرمانى ایران در جام جهانى ٢٠١٧ تکواندو

در پایان بیست و یکمین دوره مسابقات جام جهانی ۲۰۱۷ که با حضور ۸ تیم برتر جهان و به مدت دو روز در “آبیجان” ساحل عاج برگزار شد، در گروه مردان ایران قهرمان شد، روسیه بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و تیم‌های ساحل عاج و کره جنوبی مشترکا سکوی سومی را به خود اختصاص دادند. […]

در پایان بیست و یکمین دوره مسابقات جام جهانی ۲۰۱۷ که با حضور ۸ تیم برتر جهان و به مدت دو روز در “آبیجان” ساحل عاج برگزار شد، در گروه مردان ایران قهرمان شد، روسیه بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و تیم‌های ساحل عاج و کره جنوبی مشترکا سکوی سومی را به خود اختصاص دادند.
تیم دانشگاه آزاد اسلامی که به عنوان نماینده ایران راهی این دوره از مسابقات شده بود، در مرحله مقدماتی با تیم‌های چین، نیجر وساحل عاج هم‌گروه بود.
نماینده ایران در گام نخست چین را ۵۸ بر ۵۱ از پیش رو برداشت، در ادامه تیم نیجر را مقتدرانه و ۳۷ بر ۱۴ شکست داد و در سومین دیدار نیز باید به مصاف نمایندگان میزبان می‎رفت که با انصراف این تیم از مبارزه برابر تکواندوکاران کشورمان، در نهایت ایران بدون توقف و با سه پیروزی متوالی راهی مرحله نیمه نهایی شد.
نمایندگان کشورمان در مرحله نیمه نهایی با مبارزه ای دیدنی مقتدرانه (۵۵ بر ۳۸) با غلبه بر کره‌ای ها فینالیست شدند. در فینال نیز در پایان دیداری حساس و نفس گیر موفق شدند نمایندگان روسیه را ۳۴ بر ۳۳ مغلوب خویش ساخته و بر سکوی قهرمانی بایستند.
سروش احمدی، هادی تیران ولی پور، سید حسین احسانی، مهدی خدابخشی، سعید رجبی و عرفان ناظمی ترکیب تیم دانشگاه آزاد اسلامی را در این رقابت‌ها تشکیل داده بودند که با هدایت سیدنعمت خلیفه به عنوان سرمربی، رضا ایمان زاده به عنوان مربی و علی رضایی به عنوان مربی بدنساز به مصاف رقبایشان رفتند.
این مبارزات به صورت تیمی برگزار و هر تیم می‌توانست ۶ تکواندوکار داشته باشد که یک هوگوپوش به عنوان ذخیره اعلام می‌شد.
مسابقات جام جهانی G2 است و به مقام اول، دوم، سوم و پنجم تیمی به ترتیب ۲۰، ۱۲، ۷.۲ و ۴.۳۲ امتیاز تعلق می‌گیرد.
.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه