رفتن به بالا
  • شنبه - ۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • کد خبر : ۲۵۴۵
  • مشاهده :  1493 بازدید
  • چاپ خبر : امتیاز لیگ دسته دوم فوتبال طلب جامعه ورزش از شورای شهر

امتیاز لیگ دسته دوم فوتبال طلب جامعه ورزش از شورای شهر

به روزهای پایانی مدت ماموریت دوره چهارم شورای اسلامی اردبیل نزدیک می شویم. شمارش معکوس برای واگذاری صندلی های شورا به منتخبین جدید آغاز می شود و دور جدیدی از حیات شورای اسلامی اردبیل با حضور تعداد قابل توجهی از چهره های جدید آغاز خواهد شد. قبل از این که ماموریت شورای فعلی به اتمام […]

به روزهای پایانی مدت ماموریت دوره چهارم شورای اسلامی اردبیل نزدیک می شویم. شمارش معکوس برای واگذاری صندلی های شورا به منتخبین جدید آغاز می شود و دور جدیدی از حیات شورای اسلامی اردبیل با حضور تعداد قابل توجهی از چهره های جدید آغاز خواهد شد.

قبل از این که ماموریت شورای فعلی به اتمام برسد باید شورا نسبت به تسویه بدهی خود به جامعه ورزش و فوتبال اردبیل اقدام نماید . هیچ شک و تردیدی نباید داشت که آنها اگر بدون تعیین تکلیف موضوع تیم فوتبال، قدرت را واگذار نمایند مدیون فوتبالی ها و جوانان اردبیل خواهند بود . بهتر است قبل از هر چیز این عزیزان نسبت به این امر حساسیت نشان بدهند و بدانند که اگر قضیه را روشن نکنند و رضایت جامعه فوتبال اردبیل را جلب ننمایند فردا باید در پیشگاه حق نسبت به کوتاهی انجام یافته جوابگو باشند.

و اما اصل جریان از این قرار است که وقتی شورای شهر به واگذاری تیم شهرداری به بخش خصوصی مصمم شد در قرارداد تنظیمی که پیشنهاد کمیته سرکاری به اصطلاح تشخیص اهلیت بود دربند ۶ماده ۴ اخذ ضمانت نامه بانگی به مبلغ چهار میلیار ریال مورد تاکید قرار گرفته است.

در این بند آمده است: الزام ارائه ضمانت نامه بانگی در مدت سه سال به ارزش و مبلغ خرید تیم دسته دومی بزرگسالان کشور در صورت سقوط تیم به دسته سوم از سوی خریدار.

تبصره۱: بدیهی است برابر نظریه ابلاغی کارشناس رسمی دادگستری طی نامه شماره ۵/۳۷۴۵/۱۳۹۵ مورخه ۲۶/۵/۹۵ برای سال اول قرارداد مبلغ چهار میلیارد ریال تائید و برای سال های آتی بر اساس تورم موجود عمل خواهد شد.( در پیش قرارداد تنظیمی توسط کمیته تشخیص اهلیت این مبلغ چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است).

بعد از گذشت اندک زمان و بدون اطلاع کمیته تشخیص اهلیت ، اعضای شورا خود تصویب کرده اند تا سفته جایگزین ضمانت نامه بانگی شود. تیم با پایان رقابت ها به دسته سوم سقوط کرد و حال کسی نیست که بیاید و محبتی بکند و تکلیف خرید امتیاز لیگ دسته دوم را مشخص و روشن نماید.

کمیته تشخیص اهلیت یکی از مهم ترین شرایط واگذاری امتیاز تیم به بخش خصوصی را ضمانت نامه بانگی اعلام کرده بود آیا افرادی که خود و بدون مشورت با کمیته نسبت به ابطال مصوبه اقدام کرده و سفته را جایگزین نموده اند حالا نباید جوابگو باشند و حق جامعه فوتبال اردبیل را به خودشان برگردانند؟ چرا امروز کسی از ظلمی که در حق فوتبال و جوانان اردبیل روا داشته شده حرفی نمی زند؟ آیا از نظر قانونی این امکان وجود ندارد که دادستان محترم اردبیل در این قضیه وارد شده و تکلیف ضایع شدن حق فوتبال را از مسببین خواستار شود؟

حضور یک تیم از اردبیل در لیگ دسته یک و یا دو از حداقل خواسته های جوانان این منطقه می باشد. اگر در اول فصل گذشته شورای شهر بدون رعایت جوانب امر و با عجله هر چه تمامتر جایگزینی سفته به جای ضمانت نامه را تصویب و اجرایی نمی کرد با سقوط تیم و بر اساس مفاد قرارداد تنظیمی و پیشنهادی به راحتی امکان خرید امتیاز دسته دوم فراهم می شد ولی  اینک کار به جایی رسیده است که هیچ اقدامی حتی در مورد لیگ دسته سوم نیز صورت نمی پذیرد؟

به هر حال امیدواریم همچنانچه ضایع شدن حق مردم در آسفالت یک گذرگاه عمومی مورد توجه قرار گرفته و به درستی با عوامل وارد شدن ضرر و خسارت برخورد می شود پرونده واگذاری تیم ، قرارداد پیشنهادی کمیته تشخیص اهلیت،  اقدام شورا در واگذاری سفته به جای ضمانت نامه ، امضاء نشدن قرارداد تنظیمی و در نهایت سرنوشت دردناک تیم فوتبال شهرداری در فصل گذشته مورد توجه مسؤولین قرار بگیرد و در جهت احقاق حق دوستداران فوتبال این دیار اقدام مقتضی صورت پذیرد. انشاءاله

اخبار مرتبط


تبلیغات