رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • کد خبر : ۲۱۶۲
  • مشاهده :  2123 بازدید
  • چاپ خبر : میزبانی اردبیل از نگاه میهمانان
منتشر شده در چهل و یکمین شماره نشریه ورزش اردبیل

میزبانی اردبیل از نگاه میهمانان

مسابقات والیبال زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا به پایان رسید. اردبیل آیا میزبان شایسته ای برای این رقابت ها بود؟ بهترین افرادی که می توانند در این ارتباط نظر بدهند و نظر آنها نیز پذیرفتنی است میهمانانی هستند که از ۹ تا ۱۹ اردیبهشت میهمان مردم خونگرم و ولایتمدار اردبیل بودند.بحث بهتر بودن و یا […]

مسابقات والیبال زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا به پایان رسید. اردبیل آیا میزبان شایسته ای برای این رقابت ها بود؟ بهترین افرادی که می توانند در این ارتباط نظر بدهند و نظر آنها نیز پذیرفتنی است میهمانانی هستند که از ۹ تا ۱۹ اردیبهشت میهمان مردم خونگرم و ولایتمدار اردبیل بودند.بحث بهتر بودن و یا نبودن مربوط به همه استان است و ما خوشحالیم که استان اردبیل و شهر دار الارشاد اردبیل بعد از مدت ها و سال ها میزبانی مسابقات مهمی چون قهرمانی والیبال زیر ۲۳ سال را بر عهده گرفته بود.
در طول مسابقات نظر بخشی از میهمانان در مورد میزبانی اردبیل جمع آوری شده است که بیان همه آنها در این شماره نشریه می تواند به عنوان سندی برای میزبانی موفق یا ناموفق اردبیل تلقی بشود و در تاریخ ورزش این دیار ماندنی گردد.
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان:
به مردم خوب استان اردبیل برای این میزبانی تبریک می گویم. با تلاش و مدیریت مسؤولان این استان شاهد میزبانی بسیار شایسته ای برای مسابقات امیدهای آسیا بودیم.
مسابقات در سطح بسیار بالایی برگزار شد. همه ابعاد میزبانی بسیار مطلوب بود و اردبیل نشان داد که ظرفیت بالایی برای برگزاری میزبانی مسابقات بین المللی مختلف دارد. هم به لحاظ زیرساختی و هم به لحاظ حضور پرشور تماشاگران ظرفیت این استان بسیار بالاست.
با توجه به پرورش قهرمانان مختلف در اردبیل این امکان وجود دارد که در این استان از این به بعد هم شاهد برگزاری رویدادها و مسابقات بین المللی بیشتری باشیم.
علاوه بر این سالن ۶ هزار نفری، در پایان سال سالن سرپوشیده دوومیدانی را در این استان آماده می کنیم تا اردبیل تبدیل به قطب بزرگ دوومیدانی کشور شود. طبق بررسی‌هایی که داشتم اردبیل در گذشته در تمام رشته ها قهرمانانی را در سطح جهان و المپیک داشته و امیدوارم در آینده هم خبرهای خوشی از اردبیل بشنویم.
خیلی خوشحالم که می بینم مردم با این شور و شعف در ورزشگاه حاضر هستند. بیشتر از ۷هزار نفر به سالن آمدند و  چندین  هزار نفر تماشاگر هم بیرون سالن مانده اند که فرصت حضور پیدا نکردند. مردم به این میزبانی شایسته، کمک کردند و سطح آگاهی و بلوغ خودشان را نشان دادند.
محمد رضا داورزنی سرپرست فدراسیون والیبال:
باید از مردم خوب اردبیل تشکر کنم که قبل و در زمان برگزاری مسابقه ها در کنار ما بودند و زحمت کشیدند. از استاندار، مسئولان اجرایی و تمام کسانی که نهایت همکاری را کردند تشکر می‌کنم. سعی می کنیم میزبانی انتخابی جام جهانی والیبال را به اردبیل بدهیم.
محمودافشار دوست دبیر فدراسیون والیبال:
میزبانی اردبیل عالی بود. از روز اول همه شرایط از استانداری، فرمانداری و رئیس هیأت والیبال استان مهیا بود. من فکر می کنم یکی از بهترین میزبانی هایی بود که تا حالا دیدم.
سعید درخشنده ناظر کنفدراسیون آسیا:
همه چیز در اردبیل بسیار خوب بود. من هیچ نقطه ضعفی ندیدم و نمره ۱۰۰ به این میزبانی دادم. از همه تماشاگران و مسئولان این شهر تشکر می کنم.
اردبیل از یک سال و نیم قبل درخواست میزبانی این رقابت‌ها را داده بود. وقتی که دکتر داورزنی به این استان سفر کرد استاندار درخواست میزبانی داد که مورد قبول قرار گرفت.
با توجه به این که میزبانی این شهر هم برای فدراسیون والیبال و هم برای کنفدراسیون والیبال آسیا اولین بار بود به همین دلیل نماینده کنفدراسیون آسیا برای بازدید انتخاب شد. معمولا بازدیدکننده نباید از همان کشور باشد ولی چون به من اعتماد داشتند این مأموریت را به من واگذار کردند که عضو کمیته مسابقات آسیا و جهان هستم. هیچ انتظاری نداشتیم که اردبیل بتواند میزبان باشد.
برای ما مقداری غیرقابل باور بود ولی هرماه که برای بازدید آمدیم پیشرفت را به چشم دیدیم و در نهایت وقتی امسال بعد از عید نوروز آمدیم واقعا سالن‌ها متحول شده و از صفر تا ۱۰۰ تغییر کرده بود. دقیقا مطابق استاندارهای بین المللی هم سالن رضازاده و هم سالن شهید آسمانی برای این رویداد مهم آماده شده بود که البته قرار شد بازی‌ها فقط در سالن رضازاده باشد.
تنها سه استان در ایران توانسته‌اند میزبان رقابت‌های آسیایی باشند. اردبیل می‌تواند میزبان خیلی از مسابقات بین المللی در خیلی از رشته‌های داخل سالن باشد و این به همت مقامات عالی استان دکتر خدابخش استاندار و دکتر بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان اتفاق افتاده است.
خوان سیچلو سرمربی تیم ملی والیبال زیر ۲۳ سال ایران:
از تمامی مردم شهر اردبیل تشکر می کنم چون سازماندهی مسابقات و تماشاگران و همه چیز در سطح بالایی انجام شد.
مرحوم حسین معدنی یکی از مربیان خوب ایران از چهره های خوب این شهر بود. این شهر پتاسیل داشتن تیم خوب را دارد. به استان اردبیل تبریک می گویم که توانسته چنین تورنمنتی با استاندارهای بالا برگزار کند. حضور تماشاگران نشان داد که فوق‌العاده هستند آن ها نه تنها برای بازی با ایران بلکه برای بقیه بازی ها هم اینجا بودند. این شهر یک تیم دسته یک دارد امیدوارم به لیگ برتر صعود کند.
فکر می‌کنم حضور تماشاگران فوق‌العاده بود و خیلی به ما کمک کرد. مطمئنم خارج از کشور نمی‌دانند چه اتفاقی از نظر تماشاگر در ایران می‌افتد. امیدوارم همین روند ادامه داشته باشد و ما را برای بازی‌های بعدی حمایت کنند.
مهدی نفر سرپرست تیم ملی والیبال زیر ۲۳ سال:
نمی‌دانم درباره این مردم عزیز چه می توان گفت. باید تنها در یک جمله خلاصه کنم، شور تماشاگران اردبیل وصف ناپذیر است. می بینید که در سالن شش هزار نفری هفت هزار نفر حضور دارند. تماشاگران اردبیل در این موفقیت والیبال ایران سهم بسزایی داشتتد و کمک زیادی کردند.
سونگساک چارئونپونگ نماینده داوران در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا:
باید از برگزارکنندگان این مسابقه تشکر کنم که همه چیز را بسیار خوب سازماندهی کردند. به نظر من اردبیل توانایی و ظرفیت مسابقات جهانی را دارد ولی درخواست مسابقات جهانی باید با موافقت کنفدراسیون آسیا و جهانی باشد اگر آن‌ها بپذیرند اردبیل می‌تواند میزبان باشد.
علی اکبر پاک‌دلام داور بین المللی والیبال:
طی چند روزی که مهمان اردبیلی‌های مهمان نواز و ورزش دوست بودیم شاهد علاقمندی جوانان و‌ نوجوانان این استان به ورزش و جامعه ورزشی بودیم و این انرژی که مردم اردبیل به تیم ملی والیبال امید کشور انتقال دادند با هیچ چیزی اتفاق نمی‌افتاد و اردبیلی‌ها مطمئنا در میزبانی مسابقات آسیایی سنگ تمام گذاشتند.
مسابقات زیادی را در کشورهای مختلف و استان‌های مختلف کشور داوری کردم اما شرایط مطلوب ورزشگاه رضازاده اردبیل و بالا بودن سطح برگزاری مسابقات هم میهمانان داخلی و هم میهمانان خارجی را شگفت زده کرده است و اردبیلی بهترین مسابقات والیبال آسیایی را در مدت برگزار کردند.
استان اردبیل، با داشتن آب و هوای معتدل، امکانات رفاهی خوب و بهترین محل برای برگزاری مسابقات فراتر از مسابقات امیدهای آسیایی است و این استان در آینده نزدیک با شرایط موجود بهترین محل برای مسابقات بین‌المللی خواهد بود.
حمید حمودی ملی پوش والیبال امید:
واقعا دست مردم اردبیل درد نکند. دست آنها را می بوسم. آنها خیلی خوب ما را حمایت کردند.
واقعا غافلگیر شدیم فکر نمی‌کردیم بازی اول سالن این طور پر شود. پیش بینی ما برای بازی نیمه نهایی و فینال بود که شگفت زده شدیم.مردم پرشور اردبیل ما را تنها نگذاشتند.
جواد مهرگان مربی تیم‌ملی امید:
اردبیلی ها واقعا ما را سربلند کردند. انصافا شرایط بسیار عالی از نظر سالن برگزاری مسابقات را اینجا شاهد بودیم.تماشاگران اردبیلی هم که سنگ تمام گذاشتند و خیلی خوب از تیم حمایت کردند. دست همه آنها درد نکند.همه چیز در اردبیل قابل توجه بود .
توکوناگو تاشی سرمربی تیم ملی ژاپن :
باید اعتراف کنم که تیم ایران خیلی قدرتمند است. حریف ما  امروز در دفاع عملکرد خیلی خوبی داشتند و با دفاع خوب به برتری رسید. تماشاگران زیادی در سالن بودند. لشگر بزرگی تیم ایران را حمایت می‌کرد و ما خیلی خوشحالیم که در این شرایط بازی خوبی انجام دادیم.
همه چیز خوب بود. باید بگویم که ایران شرایط خیلی خوبی داشت و ما از آن ها راضی هستیم.
این شرایط برای ما خیلی خاص بود و در حضور در این جو لذت بردیم. مردم ایران والیبال دوست هستند و صمیمانه و دوستانه تشویق می کنند. به طورحتم حضور این تعداد هوادار در سالن انگیزه بازیکنان را بالا می‌برد.
کریمجان راخیمکلوف سرمربی تیم ازبکستان:
این سفر خیلی خوب بود و دستاوردهای زیادی برایمان داشت. مردم ایران خیلی مهمان نواز هستند ولی اردبیلی ها طور خاصی از ما حمایت کردند و از همه آن‌ها تشکر می‌کنیم.
از شرایطی که در اردبیل برایمان ایجاد شده واقعا راضی هستیم و معتقدم ایرانی‌ها میزبانی بسیار خوبی دارند.
سرمربی استرالیا:
شرایط سالن اردبیل بسیار خوب است و به نظر من این شهر توانایی میزبانی مسابقات مختلف بین المللی را داراست.
کیونگ ژانگ سرمربی تیم والیبال زیر ۲۳ سال چین:
جو سالن بسیار جالب بود.هواداران خیلی خوب بودند و باید از همه آن ها تشکر کنم.
اولگ کازنتسوف سرمربی تیم قزاقستان:
اردبیل شهر بسیار سرسبز و خوبی است و مردم این شهر هم به والیبال و مسابقات علاقه دارند. آب و هوای متفاوت این شهر چندان روی کار ما تأثیری نداشت.
جواد کریمی پاسور تیم امید ایران:
نمی دانم در مورد مردم اردبیل و حمایت این تماشاگران عزیز چه بگویم. واقعا دستشان درد نکند. فقط می دانیم ما وظیفه داریم برای این مردم بجنگیم .
سیانگ تای یی، سرمربی تیم مالزی:
مردم اردبیل خیلی خوب و مهمان نواز هستند و از حضور در اینجا لذت می‌برم. حتما در پایان مسابقات از غذاهای ایرانی و عسل اردبیل خواهم خرید.
رحمان تقی زاده کاپیتان تیم ملی والیبال زیر ۲۳ سال:
تیم ژاپن ما را تحت فشار گذاشت و اگر مردم خوب اردبیل نبودند، این نتیجه رقم نمی خورد. دلم برای آن ها تنگ می شود و دست تک تک آن ها را می بوسم. دلم می خواهد یک بار دیگر بتوانم به اردبیل بیایم. شک ندارم هر تورنمنتی که باشد ایران قهرمان خواهد شد.
می دانم این حرفم بار سنگینی دارد، اما هر باری هم داشته باشد با قدرت این حرف را تکرار می کنم.
 

اخبار مرتبط


تبلیغات